Bims Nedir?Bims; volkanik kökenli silikat esaslı, camsı ve gözenekli hafif yapı elemanlarıdır. Gözenekli ağırlığı 500 kg/m3 olan bu doğal malzeme yapısındaki boşluklar sayesinde yüksek ısı ve ses izolasyonu özelliklerine sahiptir. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yazın kavurucu sıcaklardan yüksek oranlarda izolasyon sağlamaktadır. Yaşanacak mekanları daha sağlıklı bir konuma getirir. Dayanıklı hafif ve uzun ömürlü olması nedeniyle inşaat sektöründe vazgeçilmez yapı malzemelerindendir.

Gelişmiş Dünya ülkelerinde ( Almanya, Fransa, Amerika, İtalya, İsveç, Japonya…) çokça tercih edilen bu ürün, ortamdaki nem oranını dengeleyen doğal bir kabiliyete sahiptir. Özellikle nem, asit, yağ ve benzeri çözeltilere karşı yüksek direnç göstermektedir. Bu özelliklerinden dolayı her gecen yıl kullanım oranı artarak devam etmektedir. İnşaat sektöründe kullanılan diğer duvar elemanlarına oranla ekonomik ve verimli olması sayesinde sektörde %20'lik pazar payına ulaşmıştır. Tüm uygulamalarda mükemmel sonuçlar veren Bims Hafif Yapı Malzemeleri çağımız yapı elemanıdır.

Ürünlerimizdeki "Geçme Sistemi" sayesinde, yapıda oluşabilecek ısı köprüsü ortadan kalkıyor, Bu sistemin faydalarını kısaca özetlemek gerekirse;

  • Nem dengesini koruması,
  • Isı kaybının azaltılması – enerji tasarrufu (Isı köprülerinin, ısı kaybeden yüzey alanına oranı kadar azaltılabilir)
  • Konfor artışı,
  • Duvar düzgünlüğü,
  • İşçilik verimliliğini artırması.

 
portakal medya